Warunki Techniczno-Organizacyjne (RIDER)
Pkt. 1 Widownia
Widownia, czyli miejsce, gdzie przebywa publiczność powinna być bezpieczna i w miarę możliwości stwarzająca jak najlepsze warunki odbioru programu.
Organizator powinien dołożyć wszelkich starań, aby widownia znajdowała się jak najbliżej sceny w celu umożliwienia nawiązania dobrego kontaktu z widzem. W przypadku, gdy publiczność siedzi przy stolikach daleko od sceny, należy na czas koncertu ustawić przed sceną dodatkową widownię. Gdy na sali odbywa się konsumpcja na czas występu, należy wstrzymać obsługę kelnerską.
ZABRANIA SIĘ FILMOWANIA ORAZNAGRYWANIA DŹWIĘKU BEZ UZGODNIENIA Z WYKONAWCAMI !!!
Organizator zapewni:
-Sprzęt obsługiwany przez profesjonalnego realizatora dźwięku nagłaśniający dobrej jakości zapewniający bezszumowy i bez przydźwięku odbiór o mocy dostosowanej do wielkości miejsca występu.
Przy występie Kabaretu w składzie 2 osobowym:
-Dla wykonawców 2 mikrofony dobrej jakości (preferowane Shure SM 58 lub Beta SM 58) na regulowanych statywach.
-Mikrofon bezprzewodowy dobrej jakości na statywie przy wejściu na scenę.
- Linia stereo do IPada wyjście typu mały Jack
-Odtwarzacz CD dobrej jakości (jako zapasowy odtwarzacz)
-Odsłuchy – przynajmniej 2 sztuki w salach do 200 osób, 3 lub więcej w salach powyżej lub podczas imprez plenerowych
Dźwięk realizuje akustyk kabaretu „Rak”.
Pkt. 2 Oświetlenie
Oświetlenie musi mieć natężenie umożliwiające wyraźne widzenie wszystkich postaci biorących udział w występie, bez cieni na twarzy, skierowane od strony widowni na wykonawców.
Źródłem światła mogą być reflektory sceniczne lub podświetlacze halogenowe. Minimalne oświetlenie powinno zawierać po dwa punkty świetlne z lewej i prawej strony, w tym jedno światło białe, drugie z filtrem żółtym lub pomarańczowym.
Przy występach na większych salach wymagane są rampy świetlne ze sterownią i urządzenia wytwarzające dym.
Pkt. 3 Kulisa
Artyści w trakcie występu przebierają się i zmieniają rekwizyty. W związku z tym na scenie, bądź bezpośrednio przy scenie wymagana jest kulisa (np. kotara, parawan, zastawka). Miejsce to nie może być widoczne dla publiczności i osób postronnych a także powinno być bezpieczne (brak dostępu z zewnątrz lub ochrona). Za kulisą powinny znajdować się minimum 4 krzesła, wieszak, stolik oraz oświetlenie.
Pkt. 4 Garderoba
Organizator zapewnia strzeżone lub zamykane pomieszczenie do przebrania się w stroje sceniczne i przebywania przed, jak i po występie niedostępne dla osób postronnych. Przy występach plenerowych – przyczepa campingowa lub namiot z dozorem ochrony. Pomieszczenie to ma być przeznaczone wyłącznie dla artystów Kabaretu „Rak”. Przebywanie z innymi artystami wymaga odrębnych ustaleń.
Garderoba powinna być jasna, czysta, powinny się w niej znajdować minimum 4 krzesła, wieszak, stolik, lustro, gniazdo 220-230 V. Organizator powinien zapewnić napoje chłodzące – Woda mineralna gazowana i nie gazowana oraz napoje gorące - herbata i kawa (rozpuszczalna lub z ekspresu).
Niezależny od widowni dostęp do toalety wyposażonej w mydło i papierowe ręczniki.
Pkt. 5 Parking dla samochodu
Organizator zobowiązany jest zapewnić dojazd samochodu w celu wyładowania sprzętu, strojów i rekwizytów jak najbliżej sceny. Przez cały czas pobytu kabaretu - przed, w trakcie i po występie - samochód musi być strzeżony.